هشتمین کنگره سلامت نوزادان ایران

هشتمین کنگره سلامت نوزادان ایران

مراقبت از نسل فردا، تضمین سلامت جامعه

سلامت نوزادان از مهم‌ترین اهداف جامعه بوده‌است. نوزاد سالم به صورت یک کودک سالم رشد کرده و به یک فرد بالغ سالم در جامعه تبدیل می‌شود. از طرفی روند کاهش مرگ و میر نوزادان از اهداف بهداشتی است، که کشور در تعهدات بین‌المللی خود پایبندی به این روند را قبول نموده و در این راستا خدمات زیادی در سالیان اخیر به مادران و نوزادان ارائه نموده است. در راستای بهبود سلامت نوزادان و کاهش مرگ و میر آنها و جهت به‌روزرسانی علوم مرتبط به سلامت نوزادان، کنگره سلامت نوزادان از سال 1393 آغاز به کار نموده‌است تا با دعوت از همه بخش‌های درمانی مربوط به نوزادان از جمله فوق تخصص‌ها، متخصصین، پزشکان عمومی، پرستاران نوزادان و سایر رشته‌های مرتبط، محیطی را فراهم سازند تا هر سال با تکیه بر مهم‌ترین مشکلات به بحث و تبادل نظر بپردازند.

در سال گذشته محوریت کنگره، بیماری‌های تنفسی نوزادان بوده است زیرا شایع‌ترین علت بستری نوزادان در بخش‌های مراقبت وی‍ژه مشکلات تنفسی می‌باشد و ارائه راهکارهای مختلف در این بیماری‌ها، سبب بهبود روش‌های مراقبتی می‌گردند. امسال نیزطبق روال هر سال بحث تنفسی همچنان به عنوان یکی از مهمترین مباحث وجود داشته و توجه به بیماری‌های قلبی و عروقی چه بیماری‌هایی که در نوزادان بوجود خواهد آمد، چه بیماری‌هایی که از بدو تولد گربیان‌گیر نوزادان خواهد بود و همچنین بررسی نوزادان ترم (رسیده) سر لوحه برنامه علمی امسال بوده است.

شرکت فراطب جراح نیز پنج سال متوالی در این کنگره شرکت نموده‌است تا بتواند با فراهم‌کردن محصولات بیهوشی تنفسی و مراقبت از نوزادان، در حمایت از سلامت نوزادان نقشی داشته باشد.

منتشرشده در: 18 ژانویه, 2022دسته بندی ها: اخبار